winieta

"Dusze szukające Boga znajdą Go wszędzie,
szczególnie, zaś w  Ubogich."

Św. Ludwika de Marillac

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, ul. Robotnicza 4 (liczba miejsc statutowych – 80).

Dom zapewnia całodobową opiekę, zaspokojenie potrzeb bytowych, opiekuńczych, edukacyjnych,  religijnych i społecznych osobom niepełnosprawnym. Są to często osoby leżące lub poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Ze względu na małą zdolność adaptacyjną do zmiany otoczenia, osoby te przebywają w domu przez całe życie.

Zadanie publiczne pn. Prowadzenie domu pomocy społecznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie o zasięgu ponadgminnym jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Tarnowa w formie dotacji celowej przekazywanej przez Wojewodę Małopolskiego z budżetu państwa - z przeznaczeniem na dofinansowanie w 2024 r. zadania publicznego w kwocie 1 673 100  zł.

wspolfinansowany kolor na bieliwojewoda malopolski

flagaRP

Skarb Państwa - Wojewoda Małopolski przyznał w 2023 r. Gminie Miasta Tarnowa środki finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 1 403 628,00 zł (słownie: jeden milion czterysta trzy tysiące sześćset dwadzieścia osiem złotych 00/100), przeznaczone na dofinansowanie wypłaty dodatków do wynagrodzenia wraz z pochodnymi, dla pracowników zatrudnionych w domach pomocy społecznej.

Dla Domu Pomocy Społecznej ul. Robotnicza 4 w Tarnowie przyznano kwotę w wysokości 400 986,00 zł

Wartość dofinansowania ze środków budżetu państwa w 2023 r.:

Dla Domu Pomocy Społecznej ul. Robotnicza 4 w Tarnowie 400 986,00
(słownie: czterysta tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt sześć złotych 00/100)

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi na 2023 r.:

Dla Domu Pomocy Społecznej ul. Robotnicza 4 w Tarnowie 400 986,00 zł
(słownie: czterysta tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt sześć złotych 00/100)

Data podpisania umowy: 23 października 2023 r.

Otrzymane środki zostaną przekazane domom pomocy społecznej na dofinansowanie wypłaty dodatków do wynagrodzenia wraz z pochodnymi, w tym pochodnymi pracodawcy w formie dodatków specjalnych lub nagród dla pracowników zatrudnionych w domach pomocy społecznej w oparciu o umowy o pracę.

Celem dotacji jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w realizacji zadania określonego w art. 19 pkt. 10 ustawy o pomocy społecznej.

programy panstwoZadanie publiczne pn. Prowadzenie domu pomocy społecznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie o zasięgu ponadgminnym jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Tarnowa w formie dotacji celowej przekazywanej przez Wojewodę Małopolskiego z budżetu państwa - z przeznaczeniem na dofinansowanie w 2024 r. zadania publicznego w kwocie:

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA: 1 673 100 zł.

Całkowita wartość: 5 444 776

Nasza placówka realizuje grant pn. Kontakt on-line mieszkańców i personelu Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie z otoczeniem i rodziną w ramach zadania grantowe pn. "Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19".

Cel główny grantu: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników placówki –Domu Pomu Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w związku z zagrożeniem  i skutkami COVID-19 poprzez zakup sprzętu umożliwiającego kontakt on-line mieszkańców i personelu z rodziną i otoczeniem.

Wartość grantu wynosi 8 240,00 zł z Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020.

Okres realizacji grantu: od 20.11. 2020 r. do 31.12.2020 r.

Zadanie grantowe pn. "Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19"  jest realizowane w ramach projektu "Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020,  II Oś Priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Zadanie grantowe pn. "Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19" jest realizowane przez Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach "Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Społecznego".

fundusze